0
نامه شیرکو معارفی: با بدارآویختن من، مشکل شما و کردستان حل نخواهدشد
Tuesday, 05 November 2013 08:49
نامه شیرکو معارفی: با بدارآویختن من، مشکل شما و کردستان حل نخواهدشد
 
شیرکو معارفی زندانی سیاسی که صبح امروز اعدام شد،

در آوریل 2012 نامه سر گشاده ای خطاب به مقامات قضائی و سیاسی ایران نوشته بود. در این نامه شیرکو معارفی آمده است: مقامات مسئول دخیل در حکم اعدام من تا بحال در خلوت خود به مرگ اندیشیده اید؟

 

شیرکو معارفی زندانی سیاسی کرد که صبح امروز اعدام شد، در نامه ای سر گشاده در آوریل سال 2012 خطاب به مقامات قضائی و سیاسی ایران نوشته بود: با به دار آوختن من، مشکل ما و شما و کردستان و شما حل نخواهد شد. مرگ من بی گمان جایگاهی را در حق انتقام خواهد گرفت.

 

شیرکو معارفی زندانی سیاسی که صبح امروز اعدام شد، در آوریل 2012 نامه سر گشاده ای خطاب به مقامات قضائی و سیاسی ایران نوشته بود. در این نامه شیرکو معارفی آمده است:

 

مقامات مسئول دخیل در حکم اعدام من تا بحال در خلوت خود به مرگ اندیشیده اید؟

 

من امشب و یا فردا و در روزهای دگر در برابر مرگ ایستادم ، جان آدمی سخنی والاست و مرگ در چند قدم همیشگی.

 

خوشا به سعادت آنان که یادگاری نیکو برجا گذاشتند.

 

معارفی می افزاید:

 

با مرگ و به دار آویختن من ، مشکل ما و شما و کردستان و شما حل نخواهد شد. مرگ من بی گمان جایگاهی را در حق انتقام خواهد گرفت.

 

شیرکو همچنین می نویسد: چه خوب است فرزانه ای از کردستان ، یکی از مازندران ، صمدی از آذربایجان باز هم سر برآورد.

 

بدرود بدرود هم وطنانم، من جانب حق و عدالت را گرفتم و مطمئن خواهم بود که شیر کوه خواهم ماند. همچو بنیادهای دیرینیمان، من جانم را نثار گلگون ملیتهای مختلف ایران کردم.

 

شیرکو معارفی همچنین در نامه ای دیگر در سال 2011 از زندان سقز خطاب به مجامع حقوق بشری نوشته است:

 

این جانب مدت زمان زیادی را باحکم اعدام در زندان می گذرانم، همچون هر زندانی سیاسی دیگری در فرایند مبارزه و مقاومت، شکنجه را متحمل شده ام، به عنوان یکی از وارثان این قافله بیدار و روشن، داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی از تمام خوشی های زندگی دنیای مدرن، مبارزه را تنها به خاطر دوباره زیستن برتر انسانیت برگزیدم.

 

معارفی می افزاید:

 

راهی که بدون من آغازگشته، بدون ما هم ادامه دارد. مقاومتی که سالیان درازی در زندان ها شکل گرفته و مرزها را درنوردیده، همچون کلیت واحد پیکر مجروح این ملت، در چهار گوشه این جغرافیای انسانیت طی طریق مینماید.

 

تنها امیدمان به مردم و مقاومت و مبارزات شما فعالین حقوق بشر و نهادهای مدنی و مردمی گره خورده است و شما را زبان گویای خود در این راستا برای ادامه مبارزه می دانیم.

 

‌ • نوسه‌ر:شیرکو معارفی
2874جار بینراوه‌  ◊ کۆدی هه‌واڵ:1724
Share/Save/Bookmark

زۆربینراوترین سه‌ردێڕی مافی مرۆڤ‌