0
گفت وگوی دبیر کل حزب کومه له کردستان ایران با روزنامه الجمهور لبنان
Wednesday, 23 October 2013 11:48
گفت وگوی دبیر کل حزب کومه له کردستان ایران با روزنامه الجمهور لبنان
 
آقای عبدالله مهتدی دبیر کل حزب کومه له کردستان ایران اعلام کرده است، ما خواهان روابط بیشتر با جامعه عرب هستیم و از آنان نیز درخواست می کنیم که در سرنگونی جمهوری اسلامی ما را بیشتر همکاری نمایند.

آسو نیوز: آقای عبدالله مهتدی دبیر حزب کومه له کردستان ایران، در گفت گویی با روزنامه عربی الجمهور لبنان با اشاره به اهمیت جامعه عرب اعلام کرده است، کردهای ساکن ایران با اتحاد و همکاری با دیگر ملیت های ایران، خواهان تشکیل ایرانی دمکرات و فدرال می باشند که در آن حقوق همه ملیت ها به رسمیت شناخته شود.

 

دبیر کل حزب کومه له کردستان ایران با اشاره به نقش و تاثیرات مردم کرد در ایران تصریح کرد، ملت کرد در میان دیگر احزاب اپوزیسیون ایران، از ساختاری سازماندهی شده تری برخوردار است که با این ویژگی می تواند در ایران آینده نقش مهمی را نیز ایفا کند.

 

دبیر کل حزب کومه له با اشاره به کنگره 14 کومه له اعلام کرده است، این کنگره که با حضور نمایندگان انتخاب شده از داخل کردستان و خارج از آن برگزار گردید، توانست برنامه و راه حل های مناسب مبارزاتی را برای آینده مشخص نماید.

 

وی همچنین در ادامه عنوان کرد، که در گزارش سیاسی این کنگره آمده است که این حزب به شدت مخالف دخالت های ایران در لبنان و سوریه و جامعه عرب به طور عام می باشد.

 

وی همچنین در بخشی دیگر از این گفت و گو با اشاره به کنگره ملی کرد، تشریح کرده است، هدف از بستن این کنگره هماهنگی و در یک راستا قرار دادن خواست ملت کرد در هر چهار بخش کردستان می باشد که در همین خصوص نیز می تواند ملت کرد را در سطح وسیعتری به جهان معرفی نماید.

 

آقای مهتدی همچنین تاکید کرده است، ما خواهان روابط بیشتر با جامعه عرب هستیم و از آنان نیز درخواست می کنیم در سرنگونی جمهوری اسلامی ما را بیشتر همکاری کنند.

 

لازم به ذکر است روزنامه عربی لبنان، روزنامه ایی سیاسی و مستقل و یکی از معروف ترین روزنامه ی لبنان می باشد.

 

‌ • نویسنده:آسو نیوز
 • منبع: الجمهوریەت .کام‌
1460بار مشاهده شده  ◊ کد خبر:3780
Share/Save/Bookmark